به مجتمع آموزشی و فرهنگی سما واحد یزد خوش آمدید

خبر خوان

حدیث

امام زمان حضرت مهدي -عجل الله تعالی فرجه الشریف- فرمودند: إِنّا غَیْرُ مُهْمِلینَ لِمُراعاتِكُمْ، وَلا ناسینَ لِذَكْرِكُمْ، وَلَوْلا ذلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ الَّلأْواءُ وَاصْطَلَمَكُمُ الاَْعْداءُ ... ما در رسیدگى و سرپرستى شما كوتاهى و اهمال نكرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم كه اگر جز این بود، دشوارى ها و مصیبت ها بر شما فرود مى آمد و دشمنان، شما را ریشه كن مى نمودند ... احتجاج، ج2، ص323

برگزاری جشنواره مسابقات نجات تخم مرغ در سطح مدارس متوسطه شهرستان یزد توسط مجتمع آموزشی و فرهنگی سما یزد

بمناسبت ایام الله دهه مبارک فجر  به همت حوزه پژوهشی مراکز آموزشی و فرهنگی سما یزد جشنواره مسابقات نجات تخم مرغ ( چالش جاذبه ) در سطح مدارس متوسطه شهرستان یزد روزهای 15و16 بهمن برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی سما یزد :

آقای مهندس حاجی زاده مدیر پژوهشی سما استان یزد و دبیر جشنواره بیان نمود : " هدف از برگزاری این مسابقات برانگیختن حس خلاقیت و  پژوهشگری در دانش آموزان و آشنایی بیشتر با کار گروهی می باشد.در این جشنواره 300 دانش آموز در قالب 100 تیم از مدارس متوسطه دخترانه و پسرانه شهرستان یزد  شرکت نموده که طی 2 روز بصورت مجزا جهت دختران و پسران برگزار گردید.

در این مسابقات تیم های منتخب هر یک از مدارس یزد  به دبیرخانه جشنواره معرفی و طبق برنامه ریزی انجام شده ابتدا دنش آموزان پس از جلسه توجیهی بمدت یک ساعت به ساخت سازه پرداختند و  می بایست سازه ای با ابزار و موادی که در اختیار آنها قرار میگیرد بسازند  که از تخم مرغ آنها در پرتاب از از تفاع 11 متری و برخورد با زمین محافظت کند.

سپس با توجه به مؤلفه های وزن سازه ، زمان ، و دقت امتیاز تیم ها محاسبه می گردد و تیم های اول تا سوم و یک تیم هم بعنوان تیم خلاق بطور جداگانه از بین دانش آموزان دختر و پسر  انتخاب و به آنها لوح تقدیر و جوایز نفیس اهدا گردید."

 

اختتامیه جشنواره با حضور رئیس اداره امور مشارکتها اداره کل آموزش و پرورش استان ، مسئولین اداره کل و نواحی آموزش و پرورش ، رئیس هیئت ورزش های همگانی اداره کل ورزش و جوانان استان و  دانش آموزان  در محل سالن اجتماعات سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی مجتمع آموزشی و فرهنگی سما برگزار گردید.

در این مراسم آقای دکتر رحیمی دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان ضمن خیر مقدم به مسئولین آموزش و پرورش و همچنین مسئولین هیئت ورزش های همگانی اداره کل ورزش و جوانان ، مدیران و معاونین مدارس شهرستان یزد و کلیه مدعوین و دانش آموزان به معرفی مراکز سما استان یزد و همچنین اهداف و دستاوردهای سما در استان و کشور پرداختند.

ایشان همچنین به بیان ابتکار سما یزد در این دوره از مسابقات که تقدیر از 11 نفر از دانش آموزان دختر که با حجاب کامل و چادر در طول مسابقات ظاهر شدند پرداختند .

همچنین ایشان خبر چاپ تمبر یادبود جهت تیم های اول این مسابقات توسط اداره کل پست استان را به دانش آموزان دادند.

سپس آقای شیبانی رئیس اداره امور مشارکتها اداره کل آموزش و پرورش استان ضمن اظهار خوشحالی از حضور در این جمع بیان نمودند برگزاری چنین مسابقات و جشنواره هایی می بایست در سایر مدارس و بالاخص مدارس غیر دولتی نهادینه و فرهنگ سازی شود و از مجتمع آموزشی و فرهنگی سما یزد که یکی از پیشتازان این عرصه هستند تشکر و قدردانی می شود.

آقای صحت مند رئیس هیئت ورزش های همگانی اداره کل ورزش و جوانان استان نیز طی صحبت های از آقای دکتر رحیمی رئیس مجتمع آموزشی و فرهنگی سما یزد همکاری مستمر با هیئت رزش های همگانی طی سال های گذشته تاکنون تشکر و قدردانی نمود . ایشان همچنین اعلام نمود که بیش از 70 رشته در این زمینه وجود دارد که تعداد قابل توجهی از آن مرتبط با دانش آموزان می باشد.

سپس گروه سرود دبستان پسرانه سما بمناسبت دهه مبارک فجر به اجرای سرود ای ایران پرداختند و پس از آن گروه تواشیح دبیرستان پسرانه سما یزد همخوانی خود را اجرا نمودند.

پایان بخش مراسم اختتامیه جشنواره اهدای لوح تقدیر ، تندیس و جوایز به تیم های اول تا سوم و تیم خلاق دانش آموزان دختر و پسر و همچنین عوامل اجرایی این جشنواره بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

جستجو

گالری تصاویر

تصاویر تصادفی

123232.jpg

کاربران برخط

ما 21 مهمان و 0 عضو آنلاین داریم